محل تبلیغات شما

بسم رب النور

امام رضا

پر می کشد دلم به سوی تو یا ثامن الحجج

خواهم شوم مقــــیم کوی تو یا ثامن الحجج

ولادت امام هشتم ثامن الحجج علیه السلام بر شیفتگان حضرتش مبارک باد

ضامن آهو

السلام ای ضامن آهوی من

ای شکوه نغمه یا هوی من

پر زند مرغ دلـــم تا کوی تو

ای تو نوردیده بی سوی من

امشب این مرغ دلم شد سوی طوس 
ای امام المــــتقین شمس الشموس 
کـن قبـــولم ای شه مـــهمان نواز 
آمــدم با ســر به سویت پای بوس

.

اشعار از خلیل صارمی نایینی (ناصر)

از مدینه تا مرو صدای هلهله فرشته ها زمین را به بازی گرفته بود آسمان ایستاده بود و خدا آفرینش خویش را تماشا می كرد. به گهواره اش كهكشانها را تكان بده كه زمین را یارای ایستادن نیست.

كیست اینكه نامش را علی می گویند و كنیه اش را ابوالحسن؟ كودكی كه مدینه را منور می كند و توس را به بركت گامهایش پایتخت شیعیان جهان .

ای معصوم تر از نگاه باران! آسمان مدینه را به شهر ما هدیه كرده‌ای و عشق را برای ما به ارمغان آورده‌ای می ستایم قدمگاهت را كه …

هفت طاق آسمان را به ضرب می كشانم و ماه را برای دف زدن پایین می كشم. اینها هنوز ابتدای جنون من است كه عاشقانه كلمات را به بند می كشم و رگهای منجمد خیال را در كوچه های نیشابور به قلمدانهای مرصع سوگند می دهم.

بی بهانه نوشتن سخت است و بهانه ای كه تو باشی را نوشتن سخت تر .

چگونه بخوانم اسم اعظم تو را كه نه خورشید برای بودن اندازه می شود و نه ماه برای زیباییت تمثیل .

چگونه طواف كنم آسمانت را كه بهشت را در زمین آورده است و ماهتاب ،‌گوشه كلاهی است كه سر زائرانت را به سجده می‌رساند. نه در هیئت انسان كه آهو شده‌ام. با دستهای ملتمس كه صیادی بیاید و مرا به شما برساند.

ای سر سلسله همه كوههای بلند ، آیا زمین جز به نام تو خواهید چرخید كه عشق را در رگهای انگور می كشانی و زندگی را به خوشه های طلایی چیزی كه نمی دانم می آویزی.

آه ای ابراهیم بزرگ ، خلیل بازوانت را به چشمهای بت زده ام بچرخان تا ناز نگاه تو طلسم خدایان كهنه را بشكند و آسمان هنوز كلمه ای است كه نگاهم را به بالا می كشد و خدای اگر نبود ، كدام عشق را بهانه زندگی می كردیم و آه از تنهایی كسانی كه تو را نمی شناسند.

بخش عترت و سیره تبیان

کلیپ آمدم ای شاه .

ارمغان حجاز

آقا جون امام رضا هر جا میرم

پُره از کبوترای حرمت

سفره تو پهنه آقای کریم

قربون این همه فضل و کرمت

تو غریب نیستی آقا بیا بقیع

اینجا مادرت غریبه آقا جون

باقر و صادق و سجاد و حسن

غریبن توی مدینه آقا جون

سر سفره عــــــلی نشسته اند

همه ناسپاس و کورند و کرند

گر چه کوفه بی وفاست امام رضا

به خدا اینا ز کوفی بدترند

تابستان 91 مدینه النبی

خلیل صارمی نایینی ناصر»

میلاد صارمی نایینی

نوروز در اشعار پارسی

بهار در شعر پارسی

شهادت امام موسی کاظم علیه السلام

كه ,تو ,ای ,مدینه ,زمین ,امام ,را به ,صارمی نایینی ,عشق را ,را كه ,را در

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

unpathiwebs نمایندگی توزیع اینترنتی فیجت اسپینر در ایران | فیجت اسپینر دیجی diasorvage وبلاگ همسفران میرداماد میم‌نوشت قلب آتشین من امام حسن مجتبی علیه السلام Doris's page groncoemigre معارف آسمانی (نورمهدا)